چند روز عقب افتادن پریود نشانه بارداری است؟

چند روز عقب افتادن پریود نشانه بارداری است؟
دلیل عقب افتادن پریود چیست؟ چند روز عقب افتادن پریود نشانه بارداری است؟ بعد از چند روز حاملگی مشخص می‌شود؟ ممکن است پریود عقب بیفتد، باردار باشید؛ اما جواب بیبی چک منفی باشد؟ در این مقاله جواب این سوال‌ها را خواهید گرفت.

دلیل عقب افتادن پریود چیست؟

چند روز عقب افتادن پریود نشانه بارداری است؟ بعد از چند روز حاملگی مشخص می‌شود؟ ممکن است پریود عقب بیفتد، باردار باشید؛ اما جواب بیبی چک منفی باشد؟ در این مقاله جواب این سوال‌ها را خواهید گرفت.
دلیل عقب افتادن پریود چیست؟
عقب افتادن پریود تنها یکی از موارد کامل علائم بارداری است و با این وجود باز هم ممکن است نشانه بارداری نباشد. دلیل عقب افتادن پریود ممکن است به جای بارداری یکی از موارد زیر باشد:
تغییرات وزنی: اگر اخیرا رژیم داشته‌اید یا وزن اضافه کرده‌اید؛ ممکن است تاریخ پریودتان عوض شود.
تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی و مشکلات مربوط به تیروئید می‌تواند باعث عقب افتادن تاریخ پریود شود.
مصرف بعضی داروها: بعضی داروها از جمله قرص‌های کنترل بارداری باعث تغییر در سیکل پریود شما خواهد شد.
بنابراین هر عقب افتادن پریودی، نشانه بارداری نیست و نیاز به علائم بیشتری است تا بتوان از باردار بودن مطمئن شد.

عقب افتادن پریود تا چند روز طبیعی است؟

فاصله بین یک پریود تا پریود بعدی معمولا 28 روز طول می‌کشد؛ اما با توجه به اینکه بعضی‌ها پریودشان هفت روزه است، ممکن است فاصله بین پریودها بیشتر شود و به 35 روز یک بار هم برسد. معمولا سه الی چهار روز عقب یا جلو افتادن پریود طبیعی است؛ با وجود این اگر این مقدار بیشتر شد و دلیل عقب افتادن پریود شما بارداری نیست، حتما با پزشکتان مشورت کنید تا اگر لازم بود، سونوگرافی و آزمایش‌های ضروری را برایتان تجویز کند.

بعد از چند روز حاملگی مشخص می‌شود؟

یکی از سوال‌های رایج خانم‌ها با عقب افتادن پریود و اتفاق افتادن بقیه علائم بارداری این است: چند روز بعد از تاخیر پریود بیبی چک جواب می ده ؟
واقعیت این است که به محض لانه گزینی، بدن شروع به تولید هورمون HCG یا هورمون حاملگی می‌کند و دلیل عقب افتادن پریود هم وجود این هورمون است. این هورمون بسته به تست بارداری استفاده شده توسط شما ممکن است با دقت کمتر یا بیشتری بارداری را نشان دهد؛ اما به طور کلی گفته می‌شود در هر روز قبل یا بعد از پریود، بیبی چک با دقت‌های زیر بارداری را تایید یا رد می‌کند:
یک روز بعد از پریود: 100 درصد
روز پریود: 96 درصد
یک روز قبل از پریود: 93 درصد
هر چقدر بیشتر از روز پریودی که منتظرش هستید، فاصله داشته باشید؛ درصد اطمینان بیبی چک کمتر خواهد شد؛ برای مثال روز ششم قبل از پریودتان احتمالی که بیبی چک به شما ارائه می‌دهد، تنها حدود 25 درصد است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر علاقه به هزینه مجدد برای خرید بیبی چک ندارید، حداقل تا یک روز بعد از پریودی که منتظرش بودید صبر کنید.

عقب افتادن پریود و بیبی چک منفی

دلیل عقب افتادن پریود می‌تواند چیزی به جز بارداری باشد؛ اما خیلی وقت‌ها هم دیده شده خانمی باردار بوده، اما جواب بیبی چک او منفی شده است. واقعیت این است که علاوه بر اینکه چه روزی از بیبی چک استفاده کنید، مجموعه‌ای از عوامل دیگر هم هستند که باعث ایجاد بیبی چک منفی و بارداری می‌شود. دانستن این موارد به شما کمک می‌کند تشخیص بهتری از شرایطتان داشته باشید.

بهترین روش برای تشخیص بارداری

مطمئن‌ترین روشی که می‌تواند شما را از باردار بودن یا نبودنتان مطمئن کند، نه بیبی چک است و نه علائم بارداری. بهترین روش برای اینکه بدانید دلیل عقب افتادن پریودتان بارداری است یا نه؛ انجام آزمایش خون بارداری است. هزینه آزمایش خون بارداری چندان زیاد نیست و تجویز آن نیازی به دستور پزشک ندارد. بنابراین برای راحت کردن خیال خودتان یک آزمایش خون ساده بدهید و از جوابی که به دست می‌آورید، مطمئن شوید.

..
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد