ده نکته کلیدی جلوگیری از عفونت قارچی بانوان

ده نکته کلیدی جلوگیری از عفونت قارچی بانوان
تقریبا اکثر خانم ها در طول زندگیشون دچار  عفونت قارچی واژینال می شوند این عفونت خود را به صورت خارش شدید واژینال با ترشحات غلیظ و سفید(پنیری) و گاهی همراه سوزش حین ادرار کردن و یا نزدیکی نشان می دهد.

لطفا به  10 نکته کلیدی جهت پیشگیری از عفونت قارچی توجه بفرمائید:

1- نواحی تناسلی را تمیز نگه دارید حداقل روزی یکبار با ژلهای بهداشتی مناسب خود را بشویید.

2- بعد از دوش گرفتن یا شنا کردن ناحیه تناسلی را خشک کنید .محیط مرطوب محرک رشد قارچ است.

3- لباس زیر پنبه ای (نخی) و راحت اجازه میدهد بدن شما نفس بکشد لباسهای تنگ و از جنس الیاف مصنوعی از نفوذ هوا جلوگیری کرده و باعث رشد قارچ می شود.

4- لباس شنای خود را بلافاصله بعد از شنا درآورید.

5- در زمان قاعدگی نوار بهداشتی را به موقع تعویض کنید.

6- ناحیه تناسلی را از جلو به عقب بشویید تا میکروبهای ناحیه مقعد به واژن منتقل نشود.

7- از شامپوها یا صابونهای معطر - نوار بهداشتی یا تامپونهای عطر آگین و اسپری های دئودرانت زنانه در ناحیه تناسلی استفاده نکنید عطر ها و مواد شیمیایی سبب حساسیت و آسیب پذیری پوست می شود.

8- از دوش واژینال پرهیز کنید دوش واژینال تعادل ph(پ هاش)واژن را بهم زده سبب رشد قارچ میشود.

9- از مصرف آنتی بیوتیک ها به مدت طولانی بپرهیزید. آنتی بیوتیک ها باعث از بین بردن میکرو ارگانیسم های نرمال واژن می شوند.

10- مایعات زیاد بنوشید رژیم غذایی مناسب داشته باشید و از استرس و بیخوابی بپرهیزید رژیم غذایی متعادل باعث بهبود سیستم ایمنی و پیشگیری از انواع عفونتها می شود. از عذاهای حاوی شکر فراوان پرهیز کنید و از نوشیدن کافئین و الکل بپرهیزید. نان و غذاهای تخمیری کمتر مصرف کنید. افزودن بعضی از مواد خوراکی (مانند سیر- ماست و ویتامین ث ) به رژیم غذایی از شدت علائم و عود عفونت قارچی می کاهد.

سوال در مورد عفونت قارچی واژن:

حدود 4 روزه در ناحیه تناسلی خارش و سوزش دارم و اولین روزها ترشحات آبکی با تکه های سفید پنیری داشتم بعد از اون ترشحات زرد رنگ و این حالت ناخوشایند و خارش ادامه دارد باید چکار کنم خیلی نگرانم؟
جواب:
مشکل شما عفونت قارچی است شما از شیاف واژینال فیتو واژکس به مدت 7 شب استفاده نمایید، برای خارش قسمت خارجی هم از کرم کلوتریمازول هر 8 ساعت موضعی استفاده کنید. لباس زیر نخی بپوشید، بعد هر بار شستشو خودتان را خشک کنید فعلا" تا بهبودی کامل نزدیکی نداشته باشید و یا کاندوم مصرف کنید.

..
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد